logo webu.jpg
Podlahářské práce | STAVservis.cz| Brno
Podlahářské práce
Provádíme dodávkou a montáží podlahových krytin v komplexním záběru. Dle vašeho přání provedeme dodávku a montáž:
Dále provádíme:
Laminátové plovoucí podlahy
Provádíme dodávku a montáž kvalitních laminátových a dřevěných podlah značek: Kronoflooring, Ether, E Motion, Barlinek, Magnum, Narowood Dream, Narowood Life.

Stálou popularitu laminátových plovoucích podlah zajišťuje řada lákadel: rychlá instalace pomocí zámkového spoje, cenová dostupnost, moderní design a možnost snadné výměny jednotlivých lamel.

Právě u laminátové podlahy ovšem, víc než u kterékoli jiné, záleží na kvalitě. Jednak by laminát měl snést co nejvyšší zatížení (zátěžová třída zde může být až AC 5/33 - pro vysokou komerční zátěž), jednak by desky měly mít voskované spoje (aby nevrzaly) a impregnované hrany (aby ve styku s vodou nebobtnaly). Kvalita je však podstatná také u izolační podložky plovoucí podlahy: bez ní by podlaha zůstávala hlučná a studená a její životnost by nepřesáhla 20 let.

V případě laminátové plovoucí podlahy tedy lze najít ideální řešení pro většinu bytových prostor. Tam, kde nechcete příliš investovat (např. v podnájmu), rozhodně najdete slušnou levnou podlahu na pár let. Chcete-li ovšem najít luxusní a moderní řešení, tak pro Vás máme i širokou nabídku kvalitních designových laminátů.

Laminátové plovoucí podlahy jsou vhodné jak pro obytné, tak pro intenzivně využívané plochy, veřejné prostory. Vrchní vrstva je tvořena otěruvzdorným tvrdým laminátem, odolávajícím žáru cigarety, kolečkovým židlím, jehlovým podpatkům...

Životnost: od 10 let až po cca 30 let.
Dřevěné plovoucí podlahy
Provádíme dodávku a montáž kvalitních dřevěných podlah například značek: Barlinek, Magnum, Haro.
Třívrstvé podlahy
Nášlapnou vrstvu tvoří různé druhy dřevin o síle 2 – 4 mm. Většina výrobců rozlišuje tři kategorie kresby dřeva – klidnější, harmonický a živější vzhled. Povrch je upraven lakováním (5 – 11 vrstev laku) případně olejovou impregnací, která dodává dřevu dokonale přírodní vzhled. Střední vrstva je tvořena tvarově stabilními latěmi z jehličnatých stromů nebo stejně jako u laminátových podlah dřevovláknitou deskou (HDF). Spodní vrstva je tvořena dýhou z jehličnatých stromů. Podlahy se vyrábějí ve vzorech parketa, dvoulamela, deska, imitace průmyslové podlahy a mozaikové.
Dvouvrstvé podlahy
Nášlapná vrstva je stejná jako u výše uvedené třívrstvé podlahy. Spodní vrstva je tvořena z masivních, nejčastěji smrkových latěk. Podlahové dílce jsou určeny jen k celoplošnému lepení.
Dýhované podlahy
Nášlapnou vrstvu tvoří dřevěná dýha různých dřevin o síle cca 0,6 mm upravena několikanásobným lakováním. Střední vrstvu tvoří dřevovláknitá deska HDF a spodní vrstva může být z korku nebo podobně jako u laminátové podlahy z pryskyřice. Podlahy se vyrábějí v provedení: parketa 2 lamelová, parketa 3 lamelová, selské prkno. Celková tloušťka dýhovaných podlah se pohybuje v rozmezí 7 – 10 mm.
Dřevěné parketové podlahy
Klasické dřevěné podlahy jsou klenotem v říši podlah. Připomínají časy, kdy vzhled a kvalita řemeslné práce hrály svou roli. Pokud i Vy toužíte mít doma kus přírody a teplo domova umocnit přírodní dřevěnou podlahou, pak jsme tady my, abychom Vám pomohli orientovat se v široké nabídce dřevěných podlahovin. Při pohledu na nádherné kresby dřeva v ploše podlahy rázem pochopíme větu klasika : "nejlepším umělcem je příroda"

• Je to podlaha s nejdelší tradicí.
• Je celodřevěná
• Nevýhoda klasických parket je v delší pokládce a v delší aklimatizaci (cca 14 dní).

Parkety mají velice špatnou pověst z dob minulých. Rádi bychom tuto "pověst" uvedli na pravou míru.
a) Vrzání:
Dříve se parkety přibíjely buď na prkna a časem pak začaly vrzat hřebíčky ve vlysech, a nebo se pokládaly do "asfaltu" a ten postupně začal prostupovat mezi spoje. Parkety nebyly většinou ani dostatečně suché, a proto se sesychaly. Dnes už naštěstí vrzání ani sesychání nehrozí (vlhkost vzduchu cca 60%). Vlysy jsou tloušťky 21 mm z toho je 10 mm nášlapné vrstvy, která má životnost přes 100 let.
b) Sesychání:
Hrozí u všech dřevěných podlah v zimních měsících, kdy je vzduch přesušen. Stačí však vzduch pouze zvlhčit odpařovači na radiátorech a udržovat teplotu cca 20 - 23 stupňů Celsia. V dnešní době se parkety olejují a lakují velice kvalitními materiály, které vydrží cca 10-15 let. Klasické a mozaikové parkety se doporučují tam, kde zákazník chce mít podlahu na celý život . Tato podlaha vydrží přes 100 let a je běžné, že dnes se opravujeme parkety z roku 1870.
Údržba
Běžné čištění se provádí vysavačem, smetákem a příležitostně je vhodné je vytřít vlhkým hadrem nebo mopem. Občasně doporučujeme používání ošetřujících prostředků, které dodají podlaze nový lesk a zvýší odolnost a trvanlivost povrchové úpravy.
Základní rozdělení:
• palubky
• parkety
• exotika
• mozaiky
• zámecké kazety
Renovace parket broušením
Je nutné zdůraznit, že renovace parket je možná pouze u dřevěných parket, tedy ne u parket laminátových. Až 95% starých dřevěných parket je možno renovovat do takové podoby jako by byla krytina nově položena. Kvalitní parkety je možné renovovat opakovaně.
Technologie renovace parket:
K broušení parket a dřevěných podlah používáme bezprašné přístroje. Nejprve je podlahová krytina přebroušena, poté je provedeno celoplošné přetmelení a následně povrchová úprava podlahy. Pro povrchovou úpravu používáme velice kvalitní přípravky. Při renovaci parket je také nutná výměna dřevěných obvodových lišt.
Provádíme:
- renovaci veškerých dřevěných podlah, tj. parket, prken, palubek.....
- dokládání a opravy parket
- případně přeložení celé podlahy
- hloubkové obroušení parket
- vytmelení spár
- lakování parket nebo olejování
- výměnu obvodových lišt a prahů
Používáme:
- nejmodernější stroje s odsáváním
- ekologické vodou-ředitelné laky a oleje
Korkové podlahy
Používáme korkové podlahy značek: LIKOR, JELÍNEK, Haro.

Dalším představitelem přírodního materiálu je korek. Nejen že je šetrný k životnímu prostředí jako finální výrobek, ale i těžba korku je k přírodě velmi ohleduplná.

Korek je na dotek nejhřejivějším materiálem (odráží teplo zpět do nohou) a díky své pružnosti je nejen zdravý na chůzi, ale také dokáže skvěle odrážet a tlumit zvuk. Poškodit ho mohou zpravidla jen ostré předměty a skoro vždy jde o vadu opravitelnou (zbroušení nebo výměna poškozeného dílce). Navíc máte k dispozici velký výběr textur a barevných odstínů.
Základní rozdělení:
• Klasické korkové čtverce
• Barevné korkové dlaždice
• Korek jako plovoucí podlaha
• Obkladové korky
Příprava- nivelace podkladu
Používaná stavební chemie, tj. nivelační stěrky, lepidla, tmely, přídavné materiály jsou od renomovaných výrobců jako , MUREXIN, UZIN, HENKEL.

Provádíme vyrovnání betonových, dřevěných, anhydritových podkladů a dlažby samonivelačními samovolně se roztékajícími stěrkovými hmotami s možností tloušťky vrstvy 1- 20 mm. Samonivelační stěrka vytvoří na hrubém, zrnitém, nerovném, či deformovaném podkladu hladký a tvrdý povrch vhodný pro následné kladení libovolné podlahové krytiny.

Kvalita těchto výrobků, především jejich vysoká pevnost v tlaku, umožňuje aplikace nejen do bytových a občanských prostor, ale do silně zatěžovaných a frekventovaných objektů administrativních budov, prodejen, skladů, výrobních hal s použitím pod kolečkové židle, na podlahové vytápění.
Montáž přechodových, obvodových lišt a prahů
Přechodové lišty jsou nezbytným prvkem pro napojení výškových, ale úrovňových přechodů jednotlivých typů podlah, např. koberec versus PVC, laminátová podlaha versus PVC apod.

V provedení eloxovaného hliníku a barvách stříbrné, zlaté, bronzové či přímo v dekoru dřeviny - dub, buk, olše, bříza aj. je možno vytvořit bezbarierový prostor bez prahů v jednotlivých podlažích, dodat podlaze prahy efektní vzhled.

Napište nám